| Lugar de origem: | FEITO NA CHINA |
| Marca: | Infinity Machine Inc. |
| Certificação: | ISO |
| Número do modelo: | IC2274 |
| Quantidade de ordem mínima: | 1 |
|---|---|
| Preço: | Negotiate |
| Detalhes da embalagem: | Folha transparente + esponja + cartão de madeira |
| Tempo de entrega: | 35 ~ 45 dias após o pedido confirmado |
| Termos de pagamento: | T/T |
| Habilidade da fonte: | 50 conjuntos por mês |
| Nome do produto: | Máquina de teste de torção de cabo robótico | Modelo: | IC2274 |
|---|---|---|---|
| Aplicativo: | A máquina automática de teste de torção de cabos é adequada para o teste de torção de cabos multinúc | Padrões: | Está em conformidade com padrões como os da China Robot Industry Alliance, CRIA 0003.2-2016 Cabos Es |
| Estação de trabalho: | 4 | ângulo de orsão: | 1~±180° /±270° / ±360° (Personalizável) |
| Velocidade de teste: | 1~30 ciclos/min (ajustável) | Poder: | AC220V ou AC120V |
| Garantia: | 1 ano |
This robotic cable torsion test machine is designed for comprehensive testing of multi-core cables and communication cables in compliance with CRIA 0003.2-2016 standards for industrial robot special cables.
The cable torsion testing machine is specifically designed for torsion testing of multi-core cables and communication cables. It performs repeated torsion tests on longitudinally installed metal wires to evaluate plastic deformation resistance and detect defects during repeated torsion testing.
| Item | Specification |
|---|---|
| Test Station | 4 stations (Customizable) |
| Sample Diameter | 3~15mm (Customizable) |
| Specimen Test Length | 500~1000mm (Customizable) |
| Sample Torsion Speed | 1~30 cycles/min (Adjustable) |
| Torsion Angle | 1~±180° /±270° / ±360° (Customizable) |
| Control Method | Touch screen control |
| Counting Digits | 0-99999999 cycles |
| Motor | Servo motor (Japan) |
| Machine Weight | Approx. 400 Kg |
| Working Power Supply | AC220V, 50Hz ; AC120V, 60Hz (specifiable) |
| Equipment Power | 1.8KW |
| Equipment Dimensions | W1700*D740*H1700mm |
Product Packaging: The robot wire torsion tester is securely packaged in a wooden crate to prevent damage during transportation. The crate is sealed and labeled with product information for easy identification.
Shipping: Shipping is handled by reliable and experienced shipping companies. Transportation is arranged to ensure timely delivery and safe handling. Customers receive tracking information to monitor shipment status.
Contact our sales team for personalized product recommendations based on your specific testing requirements.
Pessoa de Contato: Ms. Amy Lin
Telefone: +8613534323463
Fax: 86-0769-83428065
Endereço: No.103 construção 4, centro industrial de Furong, cidade de Wangniudun, 523200, cidade de Dongguan, China
Endereço de fábrica:No.103 construção 4, centro industrial de Furong, cidade de Wangniudun, 523200, cidade de Dongguan, China